Binance CEO’su, Yeni Çıkan Bu Altcoin’e Gözleri Çevirdi!

Genellikle “CZ” olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, yeni bir açıklamasıyla dikkat çekti. Hong Kong merkezli saklama ve trust şirketi First Digital’in First Digital USD (FDUSD) stablecoin’in piyasaya sürülmesine yanıt verdi. Bu gelişme, Hong Kong’un 1 Haziran’da yeni bir düzenleyici çerçeve uygulamasının ardından dikkat çekti. Zira Hong Kong, bu hamlesiyle, kendisini bölgede lider bir kripto merkezi olarak kurmayı hedefliyor. İşte detaylar…

Binance CEO’su, Hong Kong’daki gelişmelere işaret etti

Changpeng Zhao, First Digital’in hem BNB Smart Chain hem de Ethereum üzerinde FDUSD stablecoin’i piyasaya sürdüğü haberini bugün, attığı bir tweet ile takipçilerine aktardı. Haber Twitter’da yayıldıkça, kullanıcılar Binance’in yeni stabilcoin’i destekleyip desteklemeyeceğini sordu. Zira borsanın bu coini listeleyip listelemeyeceğini merak ediyorlardı. Bu sorulara yanıt olarak CZ, kesin bir cevap vermekten kaçındı. Ancak resmi duyuruların takip edilmesi gerektiğini belirtti.

https://twitter.com/cz_binance/status/1664135832863752199

https://twitter.com/cz_binance/status/1664137631310000128

First Digital Trust tarafından çıkarılan FDUSD stablecoin’i, ABD dolarına sabitli bir coindir. 1:1 bazında nakit veya yüksek likiditeye sahip varlıklarla desteklenmekte. Bu rezervler Asya’daki finansal kurumların hesaplarında tutulmakta ve böylece stablecoin’in istikrarı sağlanmaktadır. Bu sırada First Digital Trust şu anda potansiyel listelemeler için büyük borsalarla görüşmelerde bulunmakta. FDUSD’yi yaygın olarak erişime açık bir kripto varlık haline getirmeyi amaçlıyor.

First Digital CEO’su Vincent Chok, FDUSD’nin güvenli ve verimli dijital işlemleri kolaylaştırmadaki rolünü vurguladı. Böylece FDUSD stablecoin’in piyasaya sürülmesinden duyduğu heyecanı dile getirdi. Chok, FDUSD tarafından sunulan öngörülebilirliğin, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılardan istikrarlı ve güvenilir kripto para birimlerine yönelik artan taleple uyumlu olduğunu belirtti.

Hong Kong’da kripto paralar için yeni dönem başlıyor

FDUSD stablecoin’in piyasaya girmesinden önce Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC)’nun hamlesi dikkat çekmişti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi düzenleyici, kayıtlı kripto borsalarının ve firmaların kurumsal ve bireysel yatırımcılara kripto varlık ticareti ve ilgili hizmetler sunmasına olanak tanıyan bir lisanslama rejimi başlattı. Bununla birlikte, bireysel yatırımcılar tarafından stablecoin ticareti, Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) tarafından belirlenen düzenlemelere tabi olacaktır.

Peki, FDUSD stablecoin’inin Binance’te önemli bir oyuncu olma potansiyeline sahip olması mümkün mü? kripto para borsası, Şubat ayında Paxos tarafından çıkarılan Binance USD’ye (BUSD) yönelik düzenleyici eylemin ardından güvenilir bir stablecoin arıyor. CZ, Binance’in FDUSD’yi desteklemesine ilişkin doğrudan bir yanıt vermekten kaçınırken, yatırımcılar ve kripto topluluğu borsadan gelecek resmi açıklamaları merakla bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir