Çebi: Beşiktaş’ın lider adayı daha fazla olmalı

Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Işık Çebi, Adana Beşiktaşlılar Derneğinin 28. kuruluş yıl dönümü programında yaptığı konuşmada, Beşiktaş’ın Anadolu’da 3 büyükler içinde en çok tutulan ve sevilen ekip olduğunu söyledi.

“Derneklerimizden üye sayısını artırmalarını rica ediyorum”

Anadolu’daki Beşiktaş derneklerinin, kulüp için verdiği çabayı yakından takip ettiğini ve bu gayretin Beşiktaşlıların ekiplerine ne kadar paha verdiğinin bir göstergesi olduğunu lisana getiren Çebi, “Bizim derneklerden beklentimiz, genel suralara, mali genel konseylere ve tüzük kongrelerine eksiksiz katılması ve mümkün olduğu kadar üye sayısını artırmalarını rica ediyorum. Biz bugün varız, yarın yokuz lakin sonuç prestijiyle genel şura üyeleri Beşiktaş’ı yıllar boyunca yönetim edecek. Hasebiyle Beşiktaş genel şura üyeliği, Beşiktaş başkanlığı ve idare konseyi üyeliği kadar değerlidir. Hatta daha da değerlidir. Yani Beşiktaş’ı yönetecek olanlara mazbatayı veren bu genel heyetin üyesi olmak bir onurdur.” diye konuştu.

“Olumlu tenkitlere her vakit açığız”

AA’nın haberine nazaran; Beşiktaş için yapılacak olumlu tenkitlere her vakit açık olduklarını aktaran Çebi, “Ne kadar çok sağlıklı tenkit olursa, yetki verdikleriniz o kadar sağlıklı çalışır. Birebir vakitte maalesef günümüzün hastalığı, vebası haline gelen toplumsal medya trollerini de yok etmiş olursunuz. Aksi halde siz sustukça oradan üç kişi, üç bin kişi üzere ses çıkartmaya devam edecek. Bu benim sizden istirhamım sevgili arkadaşlarım. Bir, genel şurası üyesi olun, iki, genel konseylere lütfen olduğu üzere sıhhatiniz sıhhatiniz yerindeyse lütfen katılın.” sözlerini kullandı.

“Beşiktaş lider adayı daha fazla olmalı”

Mayıs ayının sonunda Beşiktaş’ın genel konseyinin yapılacağını da hatırlatan Çebi, şunları söyledi:

“28’inde mali genel şuramız, 29’unda da seçimli olağan genel heyetimiz var. İnsanlarda şöyle bir hava var. ‘Ahmet Beyefendi nasıl olsa kazanır, niçin gidelim?’ Benim seçileceğimin bir garantisi yok. Beşiktaş genel şura üyeleri kimleri istiyorsa, o gün çoğunluk kimi seçecekse onlar orada olacaklar. Biz de onlara hürmet duyacağız. Onlara hizmet etmeye devam edeceğiz. Ancak bu ben olurum, fakat bir öteki arkadaşımız olur. Bilhassa seçime katılan arkadaşıma da buradan teşekkür ediyorum. Zira ben Beşiktaş idare şurası üyeliğine ve başkanlıklarına talibin ve isteklinin çok daha fazla olmasını dilek ettiğimi belirtmeme karşın maalesef iki aday olarak katılıyoruz. Bunu da ben Beşiktaş ismine çok sağlıklı ve kâfi görmüyorum.


Bizden önceki periyotlarda aidatımız 5 bin lira olduktan sonra 831 kişi üye yapılmış. Bizim geldiğimiz üç senede ise yaklaşık 3 bin 331 kişi üye yapılmıştır. Şayet hakikaten Beşiktaş’a hizmet etmek istemiyorsa, etmeyecekse, yanlış şeyler yapıyorsa, bizden sonra disiplin şurası yahut bizlerin de onları sevk edeceği bir halde üyeliklerinden yoksun olacaklardır. Münasebetiyle, üye olmak isteyen herkese kapıyı açtığımızı ve bundan sonra da devam eder isek, onlara da bu kapıyı açık tutmaya devam edeceğimizi ve mümkün olduğu kadar bunları da derneklerimizin vasıtasıyla yapmak istediğimizi sizlere sunmak istiyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.