Ebru Erdem’in ölümünde “cinsel istismar”dan ceza alıp “kasten öldürme”den beraat eden Serdar Taş, tahliyesinin ardından kavga ettiği bir taksiciyi öldürdü

Dört yıl önce bir rezidansın 9. katından “düşerek” ölen Ebru Erdem davasında, “çocuğu kasten öldürme” suçundan beraat eden, “cinsel istismar” suçundan 8 yıl hapis cezası alan Serdar Taş, tahliyesinin ardından sokakta tartıştığı Ferhat Ceylan’ı silahla öldürerek kayıplara karıştı.

İstanbul Küçükçekmece’deki ‘2. Şule Çet davası’ olarak bilinen olayda, Ebru Erdem (17), 20 Mart 2019 günü bir rezidansın 9. katından düşerek hayatını kaybetti. Cesedi yarı çıplak bulunan Ebru Erdem düştüğünde yanında Serdar Taş’ın olduğu belirlendi. Polis, Serdar Taş ve daireyi kendisine kiraya veren Kemal Sönmez’i gözaltına aldı. Tutuklanan Serdar Taş’ın, 23 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. 2 Temmuz 2021 günü görülen duruşmada, Serdar Taş’ın, ev hapsi ve yurtdışı çıkış yasağı adli kontrolleriyle tahliyesine karar verildi. Başka bir suçtan ise tutukluluğu devam etti. Mahkeme heyeti, 21 Eylül 2021 günü açıkladığı kararında, Serdar Taş’ı, Ebru Erdem’e karşı ‘cinsel istismar” suçundan 8 yıl hapis cezasına çarptırırken, bu cezada indirim uygulamadı. Serdar Taş’ın, “çocuğu kasten öldürme” suçunu işlediği sabit olmadığından beraatına karar verildi.

Hürriyet’ten Çetin Aydın imzalı habere göre, Ebru Erdem’e yönelik cinsel istismar suçu ile başka bir suçtan tutuklu bulunduğu cezaevinden bir süre önce tahliye olan Serdar Taş, önceki gece Bahçelievler’de bir taksici ile tartıştı. Bu tartışmanın hemen ardından da yolda Ferhat Ceylan’la önce tartışma sonra da kavgaya tutuştu. Taş, kavga ettiği Ceylan’ı silahla vurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx