Erol Evcil’in Ömer Dinçkök’ten aldığı uçaktan eski sevgili Eylül Deniz Çolak çıktı

Ömer Dinçkök’ten 34 yaş küçük olan Eylül Deniz Çolak 2018 yılında ilişkisini bitirmişti. Ömer Dinçkök ile bir barış bir ayrılan Eylül Deniz Çolak son barışmalarında Ömer Dinçkök’ten barışmaya hediyesi olarak 1 milyonluk cip almıştı.

Hürriyet’ten Uğur Cebeci, Erol Evcil’in Ömer Dinçkök’ten aldığı özel jetin öyküsünü şöyle anlattı:
Erol Evcil hayatı boyunca hep uçak sahibi oldu. İlk uçağı Piper Cheyenne idi. Sonra Falcon 20 ve ardında Falcon 50 uçağını aldı. Falcon 50 uçağını yine karıştığı olaylar nedeniyle cezaevine girinceye kadar kullandı. Hâlâ anlatırlar, kendi köyünün, zeytin bahçelerinin üzerinden pilotuna alçak uçuş yaptırması dilden dile anlatılır. Cezaevinden çıktıktan sonra neredeyse 15 yıldan fazla uçağı olmadı. Ama geçtiğimiz Yıl Dinçkök ailesinin Falcon 900LX uçağına talip oldu. Görüşmeler sonunda uçak ve AK Havacılık şirketi Erol Evcil’e geçti. Şirketin başına da daha önceden tanıdığı teknisyeni genel müdür olarak atadı.

105 MİLYARLIK SAHTE FATURA

28 Haziran’da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, demir çelik piyasasını manipüle ederek fiyat istikrarını bozdukları, sektördeki firmaları devre dışı bırakarak tekelleştikleri, kurdukları paravan şirketler üzerinden 105 milyarlık sahte faturayla kamuyu 25 milyar zarara uğrattıkları belirtilen firmalara yönelik 29 ilde eş zamanlı ‘Demir Yumruk’ operasyonu düzenlendi. Operasyonda bir numaralı şüpheli Erol Evcildi.

EROL EVCİL TUTUKLANDI

Öte yandan nöbetçi hakimlikçe sorgulanan şüphelilerden Erol Evcil (Eşrefoğlu), Tolga Demirel, Hasan Kabuklu ve Fırat Ardıç “kamu kuruluşlarının zararına dolandırıcılık” ve “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” suçlarından, şüpheli Sadun Budinli ise “kamu kuruluşlarının zararına dolandırıcılık” ile “suç örgütüne üye olmak” suçlarından tutuklandı.

EROL EVCİL KİMDİR

2 Mayıs 1966 yılın da Mudanya’da doğan Erol Evcil, 1997 yılında Asker kaçağı olarak yakalanmış ve hapse girmişti. Haziran 1997’de Orta Doğu ve Balkanlar’ın en büyük entegre zeytin fabrikasını kurduğunu kamuoyuna ilan eden Evcil’in, adı kısa sürede “Zeytin Kralı”na çıktı. Erol Evcil Adil Öngen’in arabasının kurşunlanması olayında Çakıcı’yı azmettirdiği gerekçesiyle suçlandı ve hakkında 8 yıl 9 ay hapis istemiyle dava açıldı. Nesim Malki cinayetini azmettirdiği gerekçesiyle tüm dünyada İnterpol tarafından aranan Erol Evcil, 28 Kasım 1999’da Bursa’da bir villaya düzenlenen operasyon sonucu yakalandı.
Uzun süre Bursa’da sorgulanan Evcil’in son bir yıldır Bursa’da saklandığı ortaya çıktı. Evcil, Bursa Emniyeti’nde verdiği ifadede Nesim Malki cinayetini azmettirdiğini itiraf etti.
İstanbul DGM’de de sorgulanan Evcil, Kartal Özel Tip Kapalı Cezaevi’ne konuldu. Nesim Malki cinayeti ve Türkbank’ın resmi ihalesine fesat karıştırmak iddiasıyla yapılan soruşturma sonucunda, İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Evcil hakkında kamu davası açıldı.
İddianamede, Evcil’in ‘suç işlemek için çete oluşturmak’, ‘taammüden adam öldürmeye azmettirmek’, ‘tehditle menfaat sağlamak’ suçlarından bir kez idam ve 27 yıldan 44 yıla kadar da hapis cezasına çarptırılması istendi.
Evcil, 27 Mart 2000’de Nesim Malki cinayetinin azmettiricisi olarak DGM’de hakim karşısına çıktı. Evcil, iddianamenin üç gün önce kendisine ulaştığını söyledi ve savunmasının hazırlanması için süre talep etti.
Erol Evcil, 3 Nisan 2000’de Türkbank ihalesine fesat karıştırmak iddiasıyla yargılandığı davada tahliye edildi.2009’da tahliye olan Evcil, 2011 yılında Nesim Malki cinayeti ile ilgili tekrar tutuklandı. Suç işlemek amacıyla örgüt kurduğu iddiasıyla hakkında verilen 6 yıl 8 ay hapis cezasının kesinleşmesi sonrası 2015’te tekrar tutuklandı. Erol Evcil 2018 yılında tahliye edildikten 1 gün sonra tekrar tutuklandı. Erol Evcil soyadını mahkeme kararı ile Eşrefoğlu olarak değiştirdi.

Masum Gök

Related Posts

İzmir’de beş bin yıllık mermer idol bulundu

İzmir’in birinci insanlarının yaşadığı yerlerden Yassıtepe Höyüğü’nde 5 bin yıllık mermer idol bulundu. Hafriyat Lideri Doç. Dr. Zafer Derin …

Bakan Akar’dan Libya ve İngiltere ile görüşme

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Yüksek Devlet Kurulu Lideri Halid Ammar el-Mişri ile bakanlıkta, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile …

Soylu: Kendimize bugünden itibaren bir yıl süreç koyduk

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Almanya Yerbilimleri Enstitüsü’nün (GFZ) ortaklaşa düzenlediği “Marmara Bölgesi’nde …

Lütfü Savaş: “3 transfer daha yapmayı düşünüyoruz”

Hatay Büyükşehir Belediye Lideri ve Hatayspor Onursal Lideri Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatayspor’un son durumu ve transfer konusunu kıymetlendirdi. 3 …

Dünya, Arda Güler-Messi benzerliğini konuşuyor! Kasımpaşa maçındaki golü olay oldu

Kasımpaşa’yı 6 golle deviren Fenerbahçe’de sonradan oyuna girerek 2 gol atan Arda Güler maçın parlayan isimlerinden biri oldu. Genç yıldızın …

Zeytinburnu Belediyesi’nden öğrencilere burs müjdesi! Lider Ömer Arısoy açıkladı: Birinci sefer…

18-19 Haziran tarihlerinde 2022-YKS’ye giren yüz binlerce öğrenci, 15 Ağustos Pazartesi günü sabahı yerleştirme sonuçlarını öğrendi. Ölçme, Seçme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.