Meteorolojiden birçok ile kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) hava durumuna dair son değerlendirmelerini yaptı. Aktarılan bilgilere göre, Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Orta Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Edirne, Tekirdağ, Ankara’nın kuzey ve doğusu, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Bayburt, Elazığ, Erzincan, Dersim, Bingöl, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri ile Mardin’in doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığının doğu kesimlerde azalacağı, batı kesimlerde biraz artacağı ve ülke genelinde ise mevsim normallerinin altında seyredecek.

SEL UYARISI

Rüzgarın genellikle kuzeyli, Marmara ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/saat)) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji, kuvvetli yağış ve rüzgar nedeniyle yaşanabilecek ulaşımda aksama, sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması çağrısı yaptı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir