Palalı Sabri’nin fuhuş davasında şikayetler geri çekildi

Gezi Parkı olayları sırasında göstericilere elindeki palayla saldıran ve ‘Palalı Sabri’ olarak da bilinen Sabri Çelebi’nin Fas-İstanbul ortasında “fuhuş hattı” kurduğu teziyle 10 sanığın yargılandığı davada bütün müştekiler emniyetteki sözlerini değiştirerek şikayetlerinden vazgeçti.

İstanbul 21. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, firari sanıklar Sabri ve Müslüm Çelebi hazır bulunmazken 5 tutuklu ve 3 tutuksuz sanık ile bir mağdur bayan hazır bulundu. Duruşmada taraf avukatları da yer aldı.

”BİZ BU TÜRLÜ BEŞERLER DEĞİLİZ”

Söz konusu kulübün işletmecisi olan ve ‘Palalı Sabri’ olarak bilinen sanığın kardeşi tutuklu sanıklardan Mehmet Emin Çelebi ise, “Çalışan bayanların bir kısmı yabancı uyrukluydu bunların pasaportuna el konulması kelam konusu değildir. Fuhuş tezi da gerçek değildir. Bununla yargılanmak çok ağır. Bize bu iftirayı attılar. Bizi uzunluk boy fuhuşla itham ettiler televizyonlarda. Biz bu türlü beşerler değiliz” diye konuştu.

MAĞDURE TABİRİNİ DEĞİŞTİRDİ

Gece kulübünde zorla fuhuş yapmaya zorlandığı argüman edilen fas asıllı Ahlam Oudra emniyetteki tabirinde fuhuşa zorlandığını, bilmediği otellere götürüldüğünü dövülüp pasaportuna el konulduğunu söylemişti.

Duruşmada bu tabiri değiştiren mağdure Oudra, “Dört yıldır Türkiye’de yaşıyorum, Ben Oper isimli yerde çalışmadım. Kimseden şikayetçi olmadım. Rastgele bir yerde zorla tutulmadım. Fuhuş yapmam için de zorlayan kimse olmadı. Sanıklardan hiçbirini tanımıyorum. Emniyetteki sözler benim tabirim değil, lakin imza bana ait” dedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, firari sanıklar Müslüm Çelebi ile Sabri Çelebi hakkında çıkarılan yakalama buyruğunun devamına karar verdi. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

248 YILA KADAR MAHPUSU İSTENDİ

Gezi Parkı olayları sırasında göstericilere elindeki palayla saldıran ve Palalı Sabri olarak da bilinen Sabri Çelebi ve 10 kuşkulu hakkında Fas-İstanbul ortasında “fuhuş hattı” kurduğu teziyle 2 yıldan 248 yıla kadar mahpus istemiyle iddianame düzenledi.

İddianamede düzenlenen operasyonda fuhuşa zorlandığı sav edilen 62 yabancı asıllı bayan kurtarıldığı belirtildi.

“Palalı Sabri” lakaplı Sabri Çelebi liderliğindeki hata örgütünün Beşiktaş ve Beyoğlu’nda gece kulüplerinde yabancı asıllı bayanları zorla çalıştırdıkları, bu bayanların pasaportlarına el koyarak bir yerleşkede zorla tutup buradan özel araçlarla gece kulüplerine götürdükleri, konsomatrislik ve para karşılığında cinsel bağlantıya zorladıkları kaydedildi.

Çeşitli cürümlerden hakkında 15 farklı yakalama buyruğunun bulunduğu belirtilen Sabri Çelebi’nin, hakkında çıkan yakalama buyruklarından ötürü yurtdışına kaçtığı kaydedildi.

İddianamede, Sabri Çelebi, Mehmet Emin Çelebi ve Müslüm Çelebi’nin ‘suç işlemek maksadıyla örgüt kurma’, ‘insan ticareti yapma’ ve ‘bir kimseyi fuhuşa teşvik etme yahut yaptırma yahut aracılık etme yahut yer temin etme’ cürümlerinden toplamda 104 yıldan 248 yıla kadar mahpus cezasına çarptırılması talep edilirken başka sanıkların da farklı kabahatlerden değişen oranlarda mahpusla cezalandırılması istenmişti.

Related Posts

Almanya’dan Rusya’ya bildiri: Moskova’dan gelen yansılar, Kiev’e takviyemizi daha da artırıyor

Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht, Fransız mevkidaşı Sebastien Le Cornu ile Berlin’de yaptığı görüşmenin akabinde ortak basın …

Acil tıp teknikeri Betül, kamyonun altında kalarak can verdi

Ankara’nın Haymana ilçesinde devrilen kamyonun altında kalan acil tıp teknikeri hayatını yitirdi. Alınan bilgiye nazaran Ş.U’nun kullandığı 06 …

PFDK’dan, 5 Muhteşem Lig kulübüne ceza!

Türkiye Futbol Federasyonunun internet sitesinden yapılan açıklamada Beşiktaş’a, taraftarlarının neden olduğu berbat ve berbat tezahürat …

AK Parti Sözcüsü Çelik: Türkiye, barışın tesisi için en güçlü odaktır

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın …

Alzheimer Hastasıyla Zıtlaşmaktan Kaçının

Alzheimer hastalarıyla zıtlaşılmaması gerektiğini vurgulayan Nöroloji Uzmanı Dr. Şerife Deniz Ak Tura, “Alzheimer hastası ile zıtlaşmak …

Atatürk Üniversitesi’nde yangın paniği

Atatürk Üniversitesi merkez yemekhanesinin çatısında çıkan yangın paniğe neden oldu. Yaklaşık 1 saat süren müdahale sonucu yangın denetim altına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.