Shiba Inu (SHIB)’yu Unutun: İşte Potansiyelli 10 Altcoin!

Shiba Inu (SHIB), nispeten düşük fiyatına rağmen, yüksek getirisi sayesinde çekici bir yatırım seçeneği olarak öne çıkıyor. Bununla birlikte, uzun vadede başarılı olmayacağına dair pek çok neden sıralanabilir. Bu nedenle, bu makalede fiyat açısından Shiba Inu’yu geçebilecek en iyi 10 altcoin projesini derledik.

Analistlere göre Shiba Inu (SHIB)’yu geçebilecek 10 altcoin

Cardano (ADA)

Merkezi olmayan uygulamalar için daha güvenli ve sürdürülebilir bir altyapı sağlamayı amaçlayan Cardano, yüksek getiri aran yatırımcılar için en iyi Shiba Inu alternatifinden biri. Ayrıca, hizmetlerini banka hesabı olmayanlar da dahil olmak üzere herkesin kullanımına sunmaya çalıştığı için kapsayıcılığını ön plana çıkartıyor. Ek olarak, Cardano, Bitcoin ve diğer kripto paraların kullandığı madencilik mekanizmasından çok daha fazla enerji verimli olan PoS kullanıyor. Bu sayede piyasanın en köklü yeşil Blockchain’lerinden biri olarak markalaşmayı başardı.

Polkadot (DOT)

Polkadot, farklı Blockchain ağlarının birbirleriyle etkileşime girmesini sağlayan multi chain bir platformdur. Bu özellik, aracılara ihtiyaç duymadan verilerin, varlıkların ve bilgilerin birden fazla ağ üzerinden aktarılmasına olanak tanır. Ayrıca, geliştiricilerin farklı Blockchain’lerden kullanılabilecek merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını sağlayarak daha fazla esneklik ve ölçeklenebilirlik sağlar.

Chainlink (LINK)

Chainlink, Blockchain ağları ve gerçek dünya veri kaynakları arasında güvenilir, güvenli ve saldırılara karşı korumalı bağlantılar sağlamayı amaçlayan merkezi olmayan bir oracle ağıdır. Bu özelliği, akıllı sözleşmelerin güvenlik veya güvenilirlikten ödün vermeden piyasa fiyatları, hava durumu verileri ve daha fazlası gibi harici verilere erişmesini sağlar.

BNB Coin (BNB)

Binance Coin, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance borsasının yerel kripto para birimidir. Binance ekosisteminde, kullanıcıların borsadaki işlem ücretlerini ve diğer hizmetleri ödemesine olanak tanıyan bir yardımcı program tokeni olarak hizmet eder. Ayrıca, mal ve hizmet satın almak ve diğer kripto paralara yatırım yapmak gibi çeşitli başka amaçlar için de kullanılır.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, Shiba Inu’nun en büyük rakibi olan meme coin piyasasının en büyük ismidir, ancak çok daha büyük bir takip ve daha gerçek dünya kullanım durumlarına sahip. DOGE, yıllar içinde çok sayıda işletme ve trader tarafından kabul edilen popüler bir kripto para birimi haline geldi. Ancak yine de bu listedeki diğer kripto para birimleri ile aynı düzeyde pratikliğe ve gerçek hayattaki uygulamalara sahip değil.

XRP (XRP)

Blockchain şirketi Ripple tarafından geliştirilen XRP, uluslararası ödeme yöntemlerini desteklemek ve bankalar gibi merkezi finansal kuruluşlar tarafından sağlanan yerleşik işlem kanallarıyla rekabet etmek için tasarlanmıştır. Fiyat açısından, Kriptokoin.com aktardığımız SEC ile 2020’de başlayan davanın neden olduğu yıkımdan henüz tam olarak kurtulamadı.

Fetch.ai (FET)

Fetch.ai, varlık ticaretine benzer merkezi olmayan bir makine öğrenme platformu uygulamasıdır. Merkezsiz kripto borsası Uniswap kullanıcıları, uygulamalarının yardımıyla alım satım işlemlerini otomatik hale getirebilir. Fetch.ai’yi çalıştıran tek Ethereum tabanlı token, platformun yerel kripto para birimi FET’dir.

Ethereum (ETH)

Listemizdeki en bilinen ve gerçek dünyada en çok ilgi gören kripto para birimi Ethereum’dur. Bunun nedeni, merkezi olmayan finansın (DeFi) Ethereum ağına dayanmasıdır. DeFi, finansal kurumların aksi takdirde yavaşlatabileceği veya durdurabileceği işlemleri bitirmek için finansa odaklanan bir Blockchain üzerinde akıllı sözleşmeler kullanır. Ethereum’un kalbi ve ruhu, iki taraf arasındaki bir anlaşmayı doğrulamak, uygulamak ve mümkün kılmak için oluşturulan protokoller olan bu akıllı sözleşmelerdir.

Stellar (XLM)

Stellar, parayı taşımayı ve depolamayı mümkün kılar. Dünyanın dört bir yanındaki bankası olmayan nüfusa ulaşmak, Stellar’ın finansal katılımı artırmak için ana hedeflerinden biridir. Aynı zamanda, insanları birbirine bağlamak için Blockchain teknolojisini kullanmak gibi finansal firmalara da öncelik verir.

Avalanche (AVAX)

Shiba Inu gibi meme coin’lerin aksine Avalanche, belirli bir cizyona sahip olan altcoin projesidir. Ethereum’a alternatif arayan birçok girişimci Avalanche’ı tercih ediyor. Diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında Avalanche, işlemleri önemli ölçüde daha hızlı gerçekleştirebilir. Shiba Inu, Avalanche’ın sahip olduğu kadar çok gerçek dünya kullanım durumuna sahip değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir