Son Dakika: Kılıçdaroğlu’ndan canlı yayında Erdoğan’ın ‘adaylık’ davetine cevap

CHP başkan Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk oldu. Hükümetin iktisat siyasetlerini eleştirdi. CHP başkanı, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Beni çağırırsın senin televizyon kanalların var, orada sana cumhurbaşkanı adayının kim olacağını açıklayacağım. Yüreği yetiyorsa çıksın karşıma. Dışarıdan niçin gazel okuyor” dedi.

” />

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu halde:

  • “Bülent Arınç’la tokalaştık, hatta bir değil iki kere tokalaştık. Tokalaşırız natürel niçin tokalaşmayalım. Farklı dünya görüşlerine sahip olsak da birbirimize saygılıyız.
  • Gerçekleri dinlemeye tahammül edemiyorlar. Gerçekleri kim anlatıyor, gazeteciler. Gazeteci yazacak, haber yapacak buna tahammül edemiyorlar. Gerçekleri yazarsan, kamuoyuna sunarsan hapise atacağım diyor. Benim söylediklerimi yazacaksın, diyor. Akıllı bir iktidar özgür bir medyayı savunur. Zira bir haksızlık olduğunda anında müdahale etmesine ortam hazırlıyor. Bunlar kaygının yapıtı. Özgür medyaya, tenkide tahammül edemiyorlar.
  • Parayı biriktiriyorlar artık, seçime gideceğiz diye. Türkiye’nin problemlerine derman olma talihleri yok, bunlar gidici ve gidecekler. Kendi beceriksizliğini çöz kardeşim, illa birilerine mi atacaksın cürmü. Mazotta yüzde 300’e kadar artırım olur mu ya. Bunu yapan Saray, Saray oligarkları. Bir tane adam koymuşsunuz Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın başına. Ne söylediği, ne yaptığı muhakkak değil. Gözlerine mi bakacağız, uzunluğuna mı bakacağız, endamına mı bakacağız. Kardeşim sen dön bir akaryakıt fiyatlarına bak, peynir fiyatlarına bak, domates, salatalık fiyatlarına bak. Bunların dünyadan haberi yok.
  • Hasar tespit kurulu kurmaya karar verdik. Aklı başında ekonomiyi bilenleri toplayacağız, tespit yapacağız. Strateji ve planlama örgütü kuracağız. Çiftçi neyi ekecek, biçecek planlamak lazım. Mazota bu kadar artırım… Nereye gidecek bu. Bir vatandaşın nefes alması lazım, kredi faizlerini sıfırlayacağız. Ortak telaffuzumuz, 6 ayda beşerler rahat bir nefes alacak. 6 ay içinde Türkiye’de bütün problemlerin tahlili ortaya konur.
  • Devletin tüm kurumlarında nitelikli bireyler var lakin bir kenara atılmışlar. Bir güreşçinin banka idare konseyinde ne işi var? Önüne gelen belgeyi nasıl inceleyecek? Bütün bunların atamaları baştan sakat. Emin olun kısa müddette fiyat istikrarı sağlanır. Türkiye Cumhuriyeti devleti akılla yönetilmiyor, önyargıyla yönetiliyor. Bir kişinin egosuyla yönetiliyor.

“DERHAL KALDIRACAĞIZ”

  • Faizi indirdik diyor, hangi faizi indirdi. İndirdiği faiz yok. Merkez Bankası, bankalara düşük faizli kredi veriyor, bankaları karlarını yükselttiler. Vatandaşa da yüksek faizli kredi veriyor. Erdoğan kimi kandırıyor, birilerine para kazandırıyor. Boşuna beşli çete demiyoruz. 85 milyon bir avuç bireye çalışıyoruz. Kur muhafazalı mevduat uygulamasını derhal kaldıracağız. Birilerine bu avantajı niçin vereceğim ya? Milletin karnı doymuyor, ben kalkacağım 100-150 bin bireye harikulâde faiz vereceğim.
  • Yap-işlet-devlet ile yapılanlar soygun tertibiyle yapılmıştır. Bunların ziyan etme talihi sıfır. İntikam hissiyle değil, adaletle çözeceğiz. Devletin nasıl soyulduğunu, soygunun boyutunu tespit edeceğiz.

ERDOĞAN’A ADAYLIK YANITI

“Telaş, telaş. Çekiniyor. Yüreğin varsa cumhurbaşkanı adayını açıkla diyor. Arkadaş yüreğin yetiyorsa beni çağırırsın senin televizyon kanalların var, orada çıkarsın karşıma oturur hesaplaşırız ben de sana cumhurbaşkanı adayının kim olacağını açıklayacağım. Yüreği yetiyorsa çıksın karşıma, dışarıdan niçin gazel okuyor. Devletin bütün bilgileri senin elinde. Haksızlık yaptıysak çıkarsın beni mat edersin. Yapamaz, yürek edemez, zira kirli birisi. Benim ne soracağımı pek uygun biliyor. 10 tane soru sordum. 128 milyar doları kime sattın? Ben tek geleceğim, kimi istiyorsan yanına al. Çıkamaz, pak adam değil, yürek edemez. Ben kimseye hakaret etmem. benim niyetim varsa efendi üzere açıklarım ancak o hakaret ederek… Zira bilgi yok, idare gücünü kaybetmiş durumda.”

AYRINTILAR GELİYOR…

Related Posts

CHP’li Aylin Nazlıaka: ‘Sandık gelecek, saray sistemi bitecek’

CHP Bayan Kolları Genel Lideri Aylin Nazlıaka, YaşamHak otobüsü ile hafta sonu gittiği Kırşehir’de gündeme ait açıklamalar yaptı. Neşet Ertaş …

AK Parti MKYK toplanıyor! KPSS tartışmaları, dar gelirli için adımlar gündemde

MKYK’da şaibe nedeniyle KPSS’nin iptal edilmesi en önemli gündem olacak. KPSS’nin yanısıra ekonomide atılan adımlar da AK Parti MKYK’da ele …

Bahçeli: Zillet ittifakı PKK’nın kanlı istikametinde

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Uludere ziyaretinde yaptığı açıklamalara reaksiyon gösterdi. Bahçeli …

Maç sonu değerlendirmelerde bulunan Rıdvan Dilmen: Bu sezon dört büyükler yarışır

Süper Lig’in 1. haftasında Antalyaspor- Galatasaray ile karşılaştı. Maçı TV8,5 ekranlarında yayınlanan Yüzde Yüz Futbol programında Rıdvan …

İsrail’in akınları durmuyor: Sirenler çalıyor, akşam saatlerinde ateşkes bekleniyor

İsrail ordusundan yapılan açıklamaya nazaran, askeri uçaklar, İslami Cihad’ın roket ve havan fırlatma noktası olduğu gerekçesiyle üç başka …

İsrail’in saldırdığı Gazze Şeridi’nde meyyit sayısı 32’ye yükseldi

Filistin Sıhhat Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik hücumları nedeniyle yaşanan kayıplara ait bilgi verildi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.