Evde yapılacak birkaç yöntem var! Mücevherleriniz ilk günkü gibi ışıl ışıl olacak

BULAŞIK DETERJANI VE SU

Tabakları ve bardakları parlatan bulaşık deterjanı takılarınızı da pırıl pırıl yapacak. Bir kabın içine biraz bulaşık deterjanı ve su ekleyerek güzelce karıştırın. Temizlemek istediğiniz takıları kabın içine alın ve diş fırçası ile hafif hafif fırçalayın. Son olarak temiz bir bezle kurulayın.

İMİTASYON TAKILAR İÇİN LİMON

İmitasyon takıların temizlenmesi için de evde yapılacak bir karışım var. Su dolu bir kabın içine iki yemek kaşığı limon suyuyla bir yemek kaşığı kadar kabartma tozu koyun. Takılarınızı bu karışımda yarım saat bekletildikten sonra çıkarıp hafifçe kurulayın. Eskisi gibi parladığını göreceksiniz.

SU VE SABUN IŞILTISI

Her evde yapılabilecek karışımların başında gelen su ve sabun da takılarınızı parlatmak konusunda etkili olabilir. Bir kapta su ve sabunu iyice köpürtün ardından takınızı içine bırakın. 5 dakika kadar suyun içinde kaldıktan sonra çıkarın ve yumuşak bir diş fırçası yardımıyla yavaşça fırçalayın. Sonuç mükemmel olacak.

SİRKELİ KARBONATLI SU

Yarım su bardağı beyaz sirke ile yapabileceğiniz karışım gümüş takılarınızı parlatmaya yetecektir. Sirkenin üzerine 2 yemek kaşığı karbonatı ekledikten sonra takıları 2-3 saat kadar bu karışımın içinde bekletin. Durulama ve kurulama işlemlerini de yaparak gümüş takılarını tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

ALKOLLÜ PAMUK

Kararan altın takılarınızı bir pamuğa alkol döküp ovarak temizleyip parlatabilirsiniz. En iyi sonucu almak için yumuşak ve uzun süreli ovmalar yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx