Her şey 5 dakika sürdü! Para kasası ile otomobili çalıp kaçtılar

Olay Cuma günü sabah 07.00 sıralarında Gümüşpala Mahallesi’nde meydana geldi. Oto galeriye hafifi ticari araçla gelen hırsızlar, burada satış için tutulan otomobilin yaklaşık 500 bin lira değerindeki hayalet ekranını çaldı. Ardından kapıyı zorlayarak yazıhane bölümüne giren hırsızlar, para kasasını sürükleyerek dışarı çıkardı. Buldukları anahtarla lüks otomobilin kapısını açan hırsızlar kasayı araca yükledikten sonra hayalet ekranı da alarak galerideki otomobille olay yerinden uzaklaştı.

“ARACIN ANAHTARINI ALIP KONSOLU SÖKÜP KASAYI YÜKLEMELERİ 5 DAKİKA SÜRÜYOR”

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri çalınan otomobili dün akşam Başakşehir’de terk edilmiş halde buldu. Hırsızların otomobille gece saatlerinde çeşitli semtlerde işyerlerine girerek birden fazla hırsızlık olayına karıştığı tespit edildi.

Galerici Abdülkadir Sayılgan, “Ticari bir araçla geliyorlar. Cam kırıklarını da görüyorsunuz. Tam burada bulunan aracımıza yanaşarak camını patlatarak içindeki 400 bin lira değerindeki hayalet ekranı komple söküyorlar. Sonra aracı buraya yanaştırıp levyeyle kapıyı açıp dolapları karıştırıyorlar. Dolabın içinde gizlenmiş olan büyük kasayı fark edip alıyorlar. İçeride bulunan laptopu alıyorlar. Dışarıdaki 1.5 milyon lira değerindeki aracı anahtarını alıyorlar. Aracı kasayı ve laptopu da alıp gidiyorlar. Aracın anahtarını alıp konsolosu sökmeleri kasayı yükleyip aracı alıp gitmeleri 5 dakika sürüyor.” dedi. Sayılgan, “Geçen sene bir sokak aşağıdaki dükkanımıza aynı şekilde hırsız girdi. İçeride bekçi vardı bekçiye saldırdılar kapıyı kırdılar. Perşembe günü Küçükçekçemece’de bu olayın 5. Ağır Ceza’daki mahkemesine gittim. Cuma günü yine hırsızlık olayı oldu. Aracı bulmuşlar ben de şimdi oraya gideceğim ” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx