İspanya’da yeni kuşak Türk dizileri tutmuyor

İspanya son yıllarda Türk dizilerinin en popüler olduğu ülkeler arasında başta geliyor. Televizyon pastasının yüzde 13.9’una sahip olarak ülkenin en çok izlenen kanalı olan Antena 3’te yayınlanan Türk dizileri… Sina Koloğlu Twitter’da yaptığı paylaşımda yeni kuşak dizileri artık tutmadığını belirtti.

Sina Koloğlu’nun ilgili yazısı şöyle;

Türk dizileri İspanya’da genelde çok iyi iş yapıyor. Önce dizi yayınlayan küçük çaplı paralı kanallarda yer aldılar. Burada gösterdikleri reyting başarılarından sonra açık kanallarda yayınlandılar. Ve yayınlandıkları bir çok kanalı ‘gün birincisi’ yaptılar. İspanyol basınında son zamanlarda okuduklarım ‘Yeni kuşak Türk dizilerinin’ bir öncekiler kadar (Fatmagül, Anne, Kadın vs gibi) bekleneni vermedikleri yönünde.

HANDE ERÇEL İLE KEREM BÜRSİN OLMADI

Mesela #SenÇalKapımı dizisi. Başrollerinin #HandeErçel ile #KeremBürsin’in oynadıkları dizi, İspanya’da Antena 3 kanalında ‘Love İs İn The Air’ adı ile yayınlandı. ‘İlk sezonunu tamamlamadan Divinity'(Mediaset İspanya’ nın kadınlara yönelik kanalı) ye geçiş yaptı.

DOĞDUĞUN EV KADERİNDİR KÜME DÜŞTÜ

Bir başka örnek 2019 yapımı #DoğduğunEvKaderindir. İspanya’da Mediaset İspanya grubunun açık kanalı Telecinco kanalında ‘My House, My Destiny’ adı ile yayınlandı. Ancak bu dizi de izlenme oranlarında zorluklarla karşılaştı, beklenen dönüş olmadı. Önce gece geç saatlere kaydırıldı daha sonra, bu grubun ‘isteğe bağlı dizi’ uygulaması Mitele’ye gitti.

İYİLİK DİZİSİ NE YAPACAK?

İspanya basınında bu tedirginlik mevcut. Bir yeni kuşak Türk dizisi daha açık kanalda yayında; #İyilik. #HaticeŞendil ve #İsmailDemirci’nin başrollerini paylaştıkları dizi, ‘La Traición’ (İhanet) adıyla haftaya Telecinco kanalında başlıyor. İspanyol magazin dergisi Diez Minutos başlığı şöyle atmış mesela; ‘Telecinco bir kez daha prime – time da Türk dizisine iddiaya giriyor’!

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx