Rıdvan Dilmen’den G.Saraylı futbolcuya büyük övgü

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Süper Lig’de oynanan Galatasaray – Konyaspor karşılaşmasını TV 8.5’ta değerlendirdi.

Dilmen’in açıklamaları şöyle:

“Galatasaray oynadığı maçlarda 8 maçı tek farkla kazanmış. Manuel vites var Galatasaray’da. Bazen artırıyor bazen de boşta gidiyor. Çok iyi oynamasa da bir şekilde yeniyor.”

“Galatasaray bugün çok talihsiz bir kadroya yakalandı. Torreira ve Boey yok. Bu isimlerin üzerine Ziyech ve Icardi’nin de olmaması Galatasaray’da eksiklik yarattı.

“Icardi ve Bakambu olmaması eksiklik. Zaten Galatasaray’ın birinci ve üçüncü santrforları arasında uçurum var. Fenerbahçe’de Dzeko ve Batshuayi arasında o kadar uçurum yok. Galatasaray, eğer Bakambu’yu arıyorsa o zaman orada problem var demektir.”

“Açıkçası Galatasaray’ı izlerken şunu gördük. Okan Buruk, oyuncularından şut atmalarını istemiş. Sadece Kerem Demirbay’ın 4-5 tane şut çektiğini gördük. Bunun nedeni Konyaspor kalecisinin genç kaleci olmasıydı.”

”SON 1 AYIN EN FORMDA İSMİ”

“Galatasaray’da sahanın en iyi oyuncusu Kerem Demirbay. Müthiş top oynadı. Son 1 ayın en formda oyuncusu. Kapanan takımlara iyi oynuyor.”

”OLAĞANÜSTÜ HAMLELER”

“Abdülkerim bugün iki gol attı ama Nelsson’un olağanüstü hamleleri vardı.”

“Aslında iki tane orijinal bek olmamasına rağmen mecburiyetten orada iki bek Kaan ve Barış oynadı. Bana göre kapasitenin çok çok üstünde sol bek oynuyor Barış Alper. Barış sol bekte anca bu kadar oynayabilir.”

“Ndombele ikinci kez bu kadar süre aldı. Ndombele biraz otursa, biraz daha kuvvetlense topla öne doğru gidişleri falan iyi.”

”GALATASARAY’DA ASIL PROBLEM”

“Galatasaray’ın asıl problemi, hücum oyuncuları Fenerbahçe’ye göre üçüncü bölgeye geldikleri zaman bitiremiyor. Fakat Fenerbahçe’ye göre en önemli özelliği de sadece 9 gol yemiş.”

“18 maçta 9 gol yemek çok acayip bir şey. O yüzden Galatasaray 8 kez tek farkla kazanmasına rağmen yarışta.”

”İLK GOL ÖNCESİ FAUL”

“Bana göre ilk gol öncesi faul var. Ama sonrasında Galatasaray faul kazandı. Pozisyon VAR’dan dönemeyeceği için anlamı kalmadı. Ama pozisyon direkt gol olsa tartışmaya açıktı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx