Serap Doğan Cinayetinde Yeni Ayrıntılar: Binaya Gelen Polise Yöneticinden “Burada Öyle Biri Yok” Yanıtı

Metal doğrama işi ile uğraşan ve evli Selahattin Özdemir, önceki gün, 1 yıl önce Serap Doğan ile tanıştı. Özdemir, saplantılı hale getirdiği Serap Doğan’ın ablası ile oturduğu binaya gitti.

Özdemir, Serap Doğan’ı tabanca ile öldürdükten sonra aynı silahla yaşamına son verdi. Serap Doğan, dün Ankara’da gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cinayete dair yeni detaylar ortaya çıktı. Doğan’ın KADES uygulaması üzerinden yardım talep etmesinden 9 dakika sonra polisin binaya geldiği öğrenildi. Bina yöneticisi, Aysel Doğan’ı tanıdığı için, polise Serap adında birisi oturmadığını söyledi. Polis, uygulamada çıkan Serap Doğan’ın telefon numarasını aradı. Serap Doğan telefonda polise, “Yanlışlıkla bastım, sorun yok” dedi. Polis tekrar numarayı aradığında telefon açılmayınca tutanak tutarak ayrıldı.

ÇATIDAN TERASA ATLAMIŞ

Özdemir’in binaya girişi ve Serap Doğan’ın KADES uygulaması üzerinden yardım istemesiyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre Selahattin Özdemir, sabah Serap Doğan’ın ablası Aysel Doğan ile oturduğu 5 katlı apartmana, binada eşya taşındığı için açık olan kapıdan girdi. Çatıya çıkan Özdemir, buradan abla Aysel Doğan’ın en üst kattaki evinin terasına atladı. Bu sırada Serap Doğan, saat 09.51’de KADES butonuna bastı. Polis ekibi 9 dakika sonra binaya ulaştı.

3 SAAT REHİN ALDI

Selahattin Özdemir, yaklaşık 3 saat boyunca Serap ve Aysel Doğan’ı yanındaki iki silahla rehin aldı. Özdemir, daha sonra Serap Doğan’ı çatı katına çıkardı. Bunu fırsat bilen Aysel Doğan, saat 13.00’te 112’yi arayarak tekrar ihbarda bulundu. Binaya polis ve özel harekat ekipleri sevk edildi. Aysel Doğan, polisi görünce evden çıktı. Polis eve girdiğinde Serap Doğan ve Selahattin Özdemir’in cesetleriyle karşılaştı. Selahattin Özdemir’in, olaydan bir gün önce kendi ablasını arayarak, “Bütün malım senin” dediği de öğrenildi.

UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRDI

Serap Doğan’ın, Özdemir hakkında 30 Nisan’dan itibaren 3 ay süreyle uzaklaştırma kararı aldırdığı, ayrıca elektronik kelepçe ile denetim altına alınmasını da talep ettiği belirtildi. Serap Doğan’ın son dilekçesinde Özdemir’in kendisini, “Boşanacağım ve seninle evleneceğim. Eğer benimle evlenmezsen iki tane silahım var, bu silahlarla öldüreceğim seni” diyerek, tehdit ettiğini belirttiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx