Son dakika… Resmi Gazete’de yayımlandı: Erol Ayyıldız Emniyet Genel Müdürü oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü ve 3 ildeki vali atamaları, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın İçişleri Bakan Yardımcılığına getirilmesinin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü görevinene hali hazırda Eskişehir Valisi olarak görev yapan Erol Ayyıldız yeni Emniyet Genel Müdürü olarak atandı.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ 3 İLE VALİ ATAMASI

Öte yandan deprem bölgesindeki 3 kente vali ataması da yapıldı. Hatay Valiliği’ne Mustafa Masatlı, Gaziantep Valiliği’ne Kemal Çeber ve Adıyaman Valiliği’ne Osman Varol atandı.

YENİ EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ EROL AYYILDIZ KİMDİR?

1966’da Giresun Piraziz’de doğan Erol Ayyıldız 1 Haziran 2016 tarihinden itibaren İzmir Valisi olarak görev yapmış, 9 Haziran 2020 tarihinden itibaren Eskişehir Valiliği’ne atanmıştır.

1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1989 yılında Ordu Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak göreve başlamıştır. Sırasıyla Ulubey, Ekinözü, Kozaklı kaymakamlıkları, Bitlis Vali Yardımcılığı, Çayeli Kaymakamlığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır.

Bakanlar Kurulunun 11 Ağustos 2011 tarih ve 2011/2153 sayılı Kararı ile Zonguldak Valiliği görevine atanmıştır. 2 Ağustos 2013 tarih ve 2013/5197 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Aydın Valiliğine atanmıştır. 1 Haziran 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile İzmir Valiliğine atanmıştır. 9 Haziran 2020 tarihinde İzmir Valiliğinden Eskişehir Valiliğine atanmıştır.

Ayyıldız evli ve üç çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx