Zıpkın gibi yapan çörek otu-bal mucizesi! Sabahları 1 kaşık yiyen yorgunluk nedir bilmiyor

Asırlardır hastalıkları tedavi etmek için kullanılan çörek otunun faydaları günümüzde uzmanlar tarafından da onaylandı. Bereket tanesi olarak anılan bu bitki, her dönemde şifa için kullanılmış. Çörek otunun ilk savunucularından biri de herkesin adından tanıdığı, tıbbın babası Hipokrat.

Uzun yıllar önce Hipokrat, çörek otunu karaciğeri güçlendirmek, akrep ve yılan sokmalarını iyileştirmek, cilt yaralarını gidermek ve enfeksiyon rahatsızlıkları için kullanıyordu.

Alternatif tıbbın en popüler isimlerinden İbn-i Sina da yıllar sonra çörek otunun şifasını kullanmaya devam etti. Yorgunluk ve halsizliği önleyen çörek otunu vücuttaki enerji depolarını doldurması için tavsiye ediyordu.

Birçok ülkede yetiştirilen çörek otu, atalarımızın ‘ölüm dışında her derde deva’ sözüyle andığı şifalı bir bitki. Öksürük, baş ağrısı, romatizma, astım, kanser rahatsızlıkları başta olmak üzere fayda sağladığı sayısız sağlık alanı bulunuyor.

Günümüzde uzmanlar, çörek otunun faydalarını araştırmaya başladığında bilimsel çalışmalar sonucunda da faydaları kanıtlanmış oldu. Buna ek olarak kan şekeri ve kan yağları üzerinde olumlu etkileri olduğu ortaya çıktı.

Kahvaltılardan eksik olmayan bal ise sağlığa sayısız fayda sağlayan besinlerden biri. Çörek otuyla birleştiğinde her ikisinin de sağlıklı etkisini ikiye katlıyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren bu karışım, halsizlik, yorgunluk, uyku ve kilo problemlerini kökünden çözebiliyor.

Çörek otu ve bal karışımı, genel cilt sağlığı üzerinde faydalar sağlayabilir. Özellikle egzama ve sedef gibi kişilerin hayatını epey zorlayan problemlerin tedavisinde kullanımı tavsiye edilen bir karışımdır. Aynı zamanda daha nemli bir cilde sahip olmak isteyenler çörek otu ve bal karışımını deneyebilir.

Yapılan bir araştırmaya göre çörek otu balla birlikte tüketildiğinde organlar üzerindeki stres azalıyor, metabolizma hızlanıyor ve vücut ağırlığı hafifleyebiliyor.

Çörek otunun birçok farklı tüketim alternatifi bulunuyor. Ancak bal ile birleştirerek tüketmeniz sağlığınıza sayısız fayda katacak. Odaklanma problemleri yaşayanlar için de etkili bir ilaç niteliği taşıyor. Her sabah düzenli olarak çörek otu ve bal karışımından bir kaşık tüketirseniz, konsantre seviyeniz artar.

Hastalıklara karşı direnç oluşturan bu etkili karışımı soğuk kış günlerinde alacağınız bir önlem gibi düşünebilirsiniz. Böylece kışın hastalığa yakalanma riskini azaltabilirsiniz.

Zihinsel olarak da rahatlama sağlayan karışım, daha güçlü bir hafızaya sahip olmanızı sağlar. Çörek otu ve balın unutkanlık, konsantrasyon gibi sorunlara iyi geldiği söyleniyor.

Tüm bu etkiler dışında bu karışımın mide problemleri yaşayan kişiler için de etkili olduğunu söyleyelim. Sindirim sistemine iyi gelecek bu karışımı tüketmeyi ihmal etmeyin.

Yeni doğum yapan anneler de bu etkili karışımdan faydalanabilir. Bu karışım, anne sütü için oldukça önemli. Eğer süt eksikliği problemi yaşıyorsanız düzenli olarak bu karışımı tüketebilirsiniz. Etkilerini fark edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx